Bloga czas zacząć

27 czerwca 2010 | Kategorie: chiny, misz masz, news, prywatne

Są takie chwile w życiu człowieka, gdy postanawia sobie je utrudnić i rozpoczyna pisanie bloga. Gdyby nie to, że mieszkanie w Chinach jest nadzwyczaj ciekawe a każdy dzień to walka o zachowanie zdrowego rozsądku, prawdopodobnie strona ta nie ujrzałaby światła dziennego. Ponad trzy lata spędzone w Szanghaju to setki wydarzeń i obserwacji. A z każdym dniem jest ich więcej.

Czego można się spodziewać? Na pewno będzie mocno fotograficznie. Śmiem nawet twierdzić, że będzie to najlepszy polski fotoblog o Chinach. Zostawiając skromność z boku, zdjęciom akompaniować będą teksty o wszystkim co związane z Chinami począwszy od podróży i historyjek z życia codziennego, po tematy kulturalne i społeczno-polityczne. Będzie poważnie i niepoważnie, czasem też o nie-Chinach.

O samej stronie – głodni na zdjęcia znajdą je w dziale photography na górze strony. Co jakiś czas pojawiać się będą nowe galerie. Najwytrwalszych zapraszam też do wpisu w księdze gości.

Niniejszym ogłaszam Oficjalne Otwarcie Bloga (fanfary). W następnym wpisie przewodnik po RSS, czyli jak wygodnie stać się stałym czytelnikiem tej lub każdej innej strony.

A poniższe zdjęcie wodnej kaligrafii ulicznej, które tłumacząc oznacza ‘żyj długo’ dedykuję tej stronie :)

kaligrafia wodna

PS. Jeśli coś nie działa lub źle wygląda, dajcie znać w komentarzach lub na maila (nulaif@gmail.com). Xiexie.


Powiązane wpisy:

  1. hello world
  2. Biang Biang

Komentarze

  1. Ten zwrot “Xiexie” czyta się mniej więcej “siesie” i znaczy “dziękuję”. Mógłbyś Zbyś zadbać o mniej obytych w języku chińskim :P

Dodaj komentarz